b12 vitaminin faydaları

b12 vitaminin faydaları

B12 vitaminin faydaları

 

En tartışmalı vitamini dışında hepsini arasında büyük olasılıkla, B12 vitamini sağlıklı olması için yeterli olması gerekir. Vücudumuzun genetik makyaj – hatta DNA yapmanıza yardımcı olur – Bu vitamin kanımızı, sinir sistemi ve kalbi sağlıklı tutar. Bu yakıtlar, beyin, metabolizma ve hatta bizim sindirim etkiler ve biz gıda emer nasıl bizim. Ayrıca bu yorgunluk ve genel olarak düşük enerji neden olabilir anemi türü engeller farkında olabilir. Bu B12 vitamini hayvansal esaslı gıdalar, başta et, yumurta ve süt bulunan bu ortak bilgi var.Ancak, çok fazla hayvansal protein yeme bir uzun vadeli etkileri söz değil, vücuttaki önemli inflamatuar sağlık sorunlarına neden olabilir hayvansal protein ağır diyet uzun vadeli sağlığını sağlamak yardımcı diyetler için başka bir cevap ihtiyaç kanıtlamak.

Vegan ve vejeteryanlar tüm vitamin B12 takviyesi tüketilmesi tavsiye edilir. It tartışmaya açık olmayan ama bir bitki bazlı diyet şekilde eksik delalet etmez. Nedeniyle Aksine, beslenme bolluğu bitki temelli beslenme alanda, vücut hayvansal ürünlerin büyük miktarlarda yüksek tipik diyetler yaptığından daha bitkileri yiyerek genel fazla besin alır. Ancak,  B12 vitamini hepimizin üstünde kalmalıdır bir besindir yeterli olsun emin yaparken. Hatta et yiyenlere düzgün onların gıdalar besin absorbe değilse tüketmek ya da vücut verimli vitamini üretimi ile müdahale diğer sağlık sorunları var gerekebilir.

Vücut B12 vitamini eksik olduğu zaman gösterdiği belirtiler:

  • Aşırı yorgunluk
  • Enerji eksikliği
  • Iştahsızlık
  • Zayıflık
  • Baş ağrısı
  • Kulak çınlaması
  • Nefes nefese kalmak
  • Karışıklık
  • Paranoya
  • Cilt sararmasi

B12 Takviyesi Hangilerini Kullanmalıyım;

Çeşitli nedenlerden dolayı, insanlar gıdalar ve takviyeleri hem farklı verim oranlarında vitamin ve mineralleri emme. Gıda eşleşmeleri, malabsorbsiyon, genetik, sindirim sağlığı … o kadar çok şey vücudumuz sindirmek ve yediğimiz gıdalar işleme ve besin içine onları yıkmak nasıl etkileyebilir. Aynı takviyesi için de geçerli. Bir kişi sözlü vitamin ve mineraller birçok çeşit alabilir, ancak kendi vücut düzgün bunları kullanamazsınız, onlar büyük ölçüde tam emilerek değilseniz atık gidiyoruz. Bir çok farklı şekillerde kullanılabilir, çünkü bu B12 vitamini ile de geçerlidir.

Eğer mağazaya gidip orada tüm B12 vitamini takviyeleri bakmak olsaydı, büyük olasılıkla biraz bunalmış hissederdim. Isimler, dozaj miktarları ve formlar her türlü (sıvılar, tabletler, tozlar) mevcuttur. Yani hangilerinin seçtiğiniz ve en iyi seçenek nedir ki?

Burada bir sonraki B12 vitamini takviyesi satın alırken bakmanız gereken 5 şey vardır:

1. İlk olarak, bir ek değil, bir müstahkem, işlenmiş gıda satın alın. 

Sert gıdalar genellikle bir etiket üzerine B12 vitamini içerdiğini tout, ama sadece paketi almak yok ve sen güvendesin varsayıyorum. Müstahkem olmayan süt süt yoluyla vitamin B12 Tüketmek veya tahıl bir kutu güvenli olabilir – hatta bazıları biraz etkili olabilir – ama bunlar sentetik (değil otantik) kaynaklar nedeniyle genel optimal güven için akıllı bir seçenek değil. Bu alarak olabilir anlamına gelir az daha optimum forma vücudunuzun bir sentetik olmayan takviyesi o kadar yapabilirsiniz absorbe edemez. Vücudunuzun bu aynı gibi otantik kaynakları kullanarak olup olmadığını da gerçekten biliyor olamaz. Birçok müstahkem gıdalar da sağlık veya olası emilim sorunları diğer yönlerini etkileyebilir eklenen şekerler, yağlar, gıda katkı maddeleri ve daha fazlası ile geliyor. B12 vitamini toprakta yaşayan bakteri türleri geldiğinden, o yapabilirsiniz müstahkem üzerinde yüksek kaliteli takviyesi seçerek sağlığınız için en iyi ürünü seçmek her zaman akıllı işlenmiş gıdalar.

2. Markaları kontrol edin.

Sonra, bir hayvan tabanlı bir kaynaktan B12 vitamini almayan emin olun. Neden? Vegan olmasanız bile, ek form içinde hayvansal maddeler alarak akıllı bir seçim ya da gerekli değildir çünkü. Çoğu pazarda vegan markalar  bile olmayan GDO vardır ve hatta organik ve alerjen içermez. Yani etiketin arkasını okumak ve vegan sertifikalı olup olmadığını görmek emin olun. , Etiketleri okuyun akıllı olmak ve üzerinde harcama (ve ile sağlık sağlanması) konum hakkında bilgili olmak: Eğer yemek yapmak aynı şekilde tamamlar görmek gerekir, unutmayın.

3. satın metilkobalamin formları (metil B12).

Metilkobalamin ve siyanokobaladak: Genellikle piyasada B12 vitamini takviyeleri iki tür görürsünüz. (Başka bir tip, hidroksikobalamin de mevcuttur, ancak çok yaygın piyasada).Sadece tüm diğer türleri üzerinde metilkobalamin seçtiğinizden emin olmak için hatırlıyorum … bu isimler sizi şaşırtmak izin vermeyin. Sen arkasındaki ek beslenme panelinde listelenen bu göreceksiniz; o da yerine methycobalamin yorum “metil” okuyabilirsiniz.

Bu neden önemlidir? Uzmanlar olsa bu görüşler değişen  metil B12 vitamini büyük oranda diğer formları daha iyi absorbe edilmesi gösterilmiştir. İşte nedenleri: B12 vitamini kimyasal yapısında iki yalanlar arasındaki fark. Metilkobalamin bir metil grubunu (karbon ve hidrojen) içerir ve siyanokobalamin bir siyanür grubunu içerir. Siyanür şey olmamalı, bir laboratuvarda sentezlenir ve canlı bir organizmada (B12 gelen bakteri) bulunamadı çünkü sadece var olduğunda bir vitaminin bulmak.

Sentetik vitaminler birçok oluşturabilir olası sorunları da emilim gelince; gıda veya vitamin takviyeleri – vücut sadece laboratuvar malzemeleri yanı sıra gerçek besin kabul etmez. Yani, hatırlıyorum ancak yapabilirsiniz metil formları ile gitmek. Bu bir gıda laboratuarında üretilen çünkü onlar genellikle sentetik formunu içerdiğinden güçlendirilmiş gıdalar güvenmek iyi değil bir nedeni budur. Metil da gösterilmiştir nedenle sık sık almak gerek olmayabilir, vücutta daha uzun zaman miktarda kalmak ya da vücudunuzun en iyi yararları için daha uzun süre kullanmak mümkün olabilir. Eğer tüm gıda temelli vegan multivitamin bulursanız, aynı zamanda metil şeklinde B12 vitamini önemli miktarda vardır emin olun.

4. Bir dilaltı, spreyler veya sıvı seçin.

Kesinlikle isterseniz B12 tablet şekillerde, ama dilaltı, spreyler ya da sıvı formların faydaları vitamin kullanılmadan önce sindirmek zorunda değildir anlamına aklınızda tutabilirsiniz. Dilaltı takviyeleri onlar eriyip dışında tablet gibi dilin altında hemen kan dolaşımına nerede. Aynı spreyler ve sıvılar için de geçerlidir. Bu onlar yerine ilk sindirim yoluyla işlenecek olan daha kısa sürede yapmak istemedim olduğunuz işi demektir. Rafine şeker, gıda boyası, ya da sık sık lezzetini arttırmak için ucuz çeşitleri kullanılan diğer zararlı aroma maddeleri katmayan B12 vitamini dilaltı veya sıvı formları seçin. Etkili ve kolay bulmak için olduğunu seçebileceğiniz birçok GDO’suz, vegan ve organik markalar vardır.

5. sizin için doğru dozu seçin.

B12 vitamini gelince de orada birçok farklı dozaj çeşitleri görürsünüz. Çoğu (mikrogram) tüm yol 5000 mcg kadar güvenle reçetesiz satılan aralıkları (mikrogram) 500 mcg arasında değişir.(Yüksek dozlar son derece düşük, sağlıksız seviyeleri acı bireyler için doktorun onayı ve yönetim yoluyla çekim ve enjeksiyon yoluyla kullanılabilir, ancak genelde yalnızca kullanılabilir.)

Peki ne kadar lazım? Eğer vegan iseniz, hayvan kaynaklarının yemiyorsanız sırf korkudan yüksek doz atlamak için gerek yoktur. Bu takviyeleri geldiğinde her zaman daha iyi değildir. Eğer aşırı yorgunluk, anemi veya sinir sistemi sağlık sorunlarını B12 vitamini alarak ve hala acı varsa Ancak, daha yüksek bir doz yarar görmek için çekinmeyin. Ya da, bir orta sınıf gibi 1000 de başlar ve gerekirse 2000 veya 5000 mcg artar. Bazı insanlar sadece daha yüksek bir dozda haftalık onları kullanmayı tercih edebilir ederken günlük dozlar, bu alt seviyelerde (günde bir kez) de güvenlidir. Onlar çok daha güçlü ve günlük ya da haftalık kullanılmak üzere tasarlanmıştır çünkü bir doktor yamaları veya çekim alıyorum olanlar genellikle yalnızca birkaç ayda onları almak.

Son Notlar …

Genel olarak, B12 vitamini takviyesi porsiyon başına çok uygun, kolay bulmak için, çok güvenli ve iyi bir marka seçerseniz, onlar zaten mükemmel ek yapmak çok yönlü, sağlıklı beslenme.Gerektiğinde yüksek kaliteli takviyeleri kullanmak korkmayın. Bu proaktif sağlık seçim değil, bir sağlıksız beslenme veya sağlığı açısından olumsuz durumun bir göstergesidir.

Toprak
Toprak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir