2016 Kış Modası Kat kat giymek sanırım

2016 Kış Modası Kat kat giymek sanırım

2016 Kış Modası Kat kat giymek sanırım

Mynet sitesinin kadın bölümünden alıntı yaparak aldığımız konuda bu senenin modası kat kat giymek sanırım 😉

Katmanlı giyim modası çizmenin boyunu aşıyor. Üst üste giyilen kıyafetler kimi zaman sade ve şıklığı, çoğu zaman ise bir sürü şaşkın bakışı tek noktada topluyor!

Kat Kat kıyafetlerinizin hemen üzerinde…
Tişört, gömlek, kazak, ceket, kaban derken birçok katmandan oluşan kombin sıcacık bir günü ne kadar garanti ediyorsa, stil konusunda da bir o kadar muammaya sürükleyebiliyor. Salaş kombinler için lafı bile olmayan katmanlar, şıklık mevzusunda da sınırları daraltabiliyor. Peki üzerimize yapışan soğuktan, üst üste giyilen kıyafetler ve çok katmanlı kombinleri ile nasıl seçimler yapabiliriz? Daha ne kadar kıyafeti üzerimize geçirebiliriz?

Layering Tarz

Çok katmanlı giyinerek lahana yerine pasta kıvamında bir görünüm elde etmek pek tabii mümkün. Bunun için yapılması gereken abartı ile yetersizlik arasındaki ince çizgiyi keşfetmek. Abartılırsa bir adet şişkin lahana, yetersiz kalınır ise anlamsız bir görünüm elde edilebilir.
İşte gündelik kombin fikirleri;

1- Gömleklerin üzerine kısa kazaklar tercih edebilir, hem gömlek hem de kazak vurgusunu dengeleyebilirsiniz. Ayrıca üzerinize kaban katmanı ile kışlık ideal kombini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

2- Uzun boyfriend gömlekleri salaş bir elbiseden daha fazla öteye taşımak için uzun kazak elbiselerinizle beraber tercih edebilirsiniz. Böylelikle çabasız ve oldukça da şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

3- Elbise giymek için güneşin ısıtması beklenmiyor artık. Soğuk günlerde elbise özleminizi pantolon kombinleri ile geçiştirebilirsiniz. Ya da özlemeyi seçerek anlamsız bakışları üzerinizden uzaklaştırabilirsiniz.

4- Jile elbise modelleri yeniden layering giyim ile gündeme geliyor. Sade, şık ve abartısız görünüm için ise tek kestirme yol unvanını göğüslüyor.

5- Jile elbise değerlendirmesini yazık askılı elbise modelleri ile yapabilir, balıkçı yaka kazaklarla kombinleyebilirsiniz.

6- Kış modası üst parçaları alt ile bütünleştirecek düzeyde uzatıyor. Bu da katmanlı bir görünüm kazanmak için farklı bir seçimi beraberinde getiriyor. Uzun kazaklar, jean pantolonlar ve kısa ceketleri bir arada kullanarak salaş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

7- Gömlek elbiselerin size hediye edeceği feminenliği çok rahat bir şekilde maskülen bir duruşla bastırabilirsiniz. Kilit noktası ceketler. Tercih edeceğiniz model tarzınızın şekillendiren bir anahtar olacaktır. Tabii bir de kombininize de yeni bir katman kazandıracaktır.

Kaynak : Mynet Kadın.

 

 

 

Toprak
Toprak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir